Педагози от 67 учебни заведения в Пловдив и областта ще споделят опит и добри практики на десетото издание на събитието, организирано от РУО

„Педагогически практики в начален етап за повишаване учебните постижения на  учениците и резултатите от НВО IV клас” – това е темата на десетото издание на регионалната конференция „Училището – място деца“, която се организира традиционно от Регионалното управление на образованието. Тази година тя ще се проведе на 18 и 19 март в Хисаря.

Начало на форума, в който ще вземат участие педагози от 67 учебни заведения в Пловдив и областта, ще даде старши експертът за обучението в начален етап Васка Атанасова. Нейната презентация е под мотото „Двете страни на мотивацията за труд“, която ще обобщи различните методи, техники и подходи, създадените добри училищни практики и общността на началните учители, която непрекъснато се развива и разраства.

Проф. д-р Юрий Янакиев от ПУ “Паисий Хилендарски” ще говори за превенция на бърнаут синдрома и развитието на устойчивост при педагогическите специалисти.

Програмата на форума е обособена в четири тематични направления. Модератори на „Текущо планиране на учебния процес при отчитане резултатите от диагностиката, установените образователни постижения и дефицити“ ще бъдат Елена Кисьова – директор, и Станимира Димитриева – зам. директор на СУ “Черноризец Храбър”. Сред акцентите в модула е презентацията „PIRLS в подкрепа на ранната подготовка за НВО в IV клас – Как да използваме инструментариума на международното изследване, за да развиваме четивната грамотност на учениците“ на Нина Караиванова – старши учител от ОУ “Екзарх Антим I”.

Тематично направление 2 – „Практическа насоченост и интердисциплинарен подход в обучението на учениците от начален етап“, ще се модерира от  Гергана Тончева – директор, и Соня Трифонова – учител от НУ “Св. Климент Охридски”, с. Войсил.

Как се интегрират информационните технологии в обучението на учениците от начален етап е темата на третото направление с модератори Гергана Аврамова – директор, и Анна Вълчева – зам. директор на СУ “Христо Г. Данов”. Сред акцентите тук е изкуственият интелект в уроците за развитие комуникативно-речевите умения на учениците в начален етап, като своя опит ще представи Десислава Манева – старши учител от ОУ “Райна Княгиня”.

Направление 4 е на тема „Насърчаване на ценностноориентирано поведение чрез училищна среда, благоприятна за формиране на социални и граждански компетентности“. Негови модератори са Гергана Янева – директор, и Христо Добрев – старши учител от ОУ “Княз Александър I“.

С финална презентация „Изкуствен интелект – среща с познатия Непознат“, ще се включи Марияна Механджиева – старши експерт за обучението в начален етап.

Гости на събитието ще бъдат експерти от регионалните управления в Смолян и Хасково. Материалите от конференцията ще бъдат събрани в Електронен сборник, който ще бъде качен на сайта на РУО-Пловдив.

ПУБЛИКУВАЙ КОМЕНТАР

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете вашето име тук

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.