Всяко голямо междучасие децата от училището в Шекер махала се хващат на хоро
Впечатляваща концертна зала си подари за 40-я юбилей ОУ „Панайот Волов”. Лентата на новата придобивка бе прерязана днес от директора Цонка Жиговечка и експерта от Регионалното управление по образованието Димитър Ставрев. Вместо да чака финансиране, училището само решило да спести средства от делегирания си бюджет, за да направи едно малко бижу, както категорично може да се определи новата придобивка. Някогашната работилница е превърната в красива зала, решена в синьо, с обособена сцена и отредени места за публиката. Тя разполага с всичко необходимо като озвучаване, осветление и декори, за да се провеждат концерти, театрални постановки и всякакъв тип училищни празници и публични изяви на децата. 700лева са отпуснати от общината за озвучаването.
Днес школото в Шекер махала отбеляза 40 години от създаването си като самостоятелно училище. Облечени в жълти и червени тениски, учениците от Училищния съвет първи поздравяваха гостите и подаряваха ръчно изработени картички по повод юбилея. С огромен букет пристигнаха заместник-кметът на район „Северен” Калоян Георгиев и просветният експерт Нели Нончева, представители на НПО, с които училището активно си сътрудничи, гости от чужбина, директори на училища в града и областта.
Начало на празничния концерт дадоха най-малките от подготвителните групи 5 и 6-годишни, които в такта на познатата детска песен обясниха, че „Зеленчуци, който не яде, той голям не ще да порасте”, а след това играха аеробика. Какво си казват слънцето и книгите разказаха третокласниците.
Мултимедийна презентация направи разходка през годините, за да представи опита, иновативните методи на работа и добрите постижения на екипа в приобщаването на децата от Шекер махала към знанието. Във всяко голямо междучасие децата се хващат на хоро в двора на училището, а да привлече интереса им към книгите е целта на състезанието „Да четем с директора”.
Богатата изложба във фоайето на участниците в проект „Твоят час” даде представа на гостите за усилията на 32 групи по програмата, в които са включени над 320 ученици.