Педагозите представиха образователните пространства и кътовете за развитие на творческите способности на децата
30 директори от Пловдив, Асеновград, Казанлък и Стара Загора наблюдаваха днес добри практики в ДГ „Малина“. Обмяната на опит бе организирана от Регионалното управление на образованието – Пловдив.
По време на работната среща директорът Дочка Попова разказа за създаването на различните образователни пространства и кътовете за развитие на творческите способности на децата: Поява и развитие на живота на нашата планета, Нашият град, Нашата родина, Моят детски свят, Моите права, Нашата родина през вековете, Поява и развитие на писмеността, Кръговрат на водата, Слънчевата система.
Педагогическият екип на детската градина представи методите, които ежедневно използва в работата си с акцент върху развитието на креативността, социалните умения и емоционалната интелигентност. Гостите наблюдаваха открити педагогически ситуации в двете бази на ДГ „Малина“, в едната от които се прилага методът на Мария Монтесори.
Учители от детски градини в града по тепетата презентираха своите опит и постижения в различни образователни програми и направления, а колегите от Стара Загора заявиха, че ще ги приложат в своята образователна среда.
Гости на събитието бяха кметът на район Южен Атанас Кунчев, Донка Щилянова – началник на отдел „Образование“ в Община Пловдив и Добринка Минева – старши експерт по предучилищно образование в РУО-Пловдив.