Ученици правят оригами и петрушки, спасяват пчела и конструират сгради

0
231

ОбУ „Христо Ботев“ посрещна партньорски училища от Стара Загора, Добрич и с. Мечка, Плевенско

Иновативни авторски материали представиха учителите от ОбУ „Христо Ботев“ в Стамболийски пред свои колеги от НУ „Димитър Благоев“ – Стара Загара, ОбУ „Христо Ботев“ – с. Мечка, община Плевен, и СУ „Христо Ботев“ – Добрич. Училището бе домакин на мобилност за мултиплициране на добри практики по Национална програма „Иновации в действие“.

През двата дни гостите наблюдаваха уроци с иновативни елементи по български език и литература и математика  в 1., 2.,3. и 4. клас. Децата показаха знания, умения, активност и висока мотивация за участие в образователния процес. На представителна изява на тема: „Ние сме иновативни“ учителите и учениците презентираха своите изработени от тях материали.

ОбУ „Христо Ботев“ за пета поредна година е партньор по проекта, който дава възможност за обмяна на опит в обучението. Училището е включено в списъка на иновативните през 2017 г. и за шеста поредна година прилага иновация по отношение на методите на преподаване и образователната среда.

Учениците и учителите от Стамболийски върнаха визитата на НУ „Димитър Благоев“ в Стара Загора, което също е иновативно училище от 2017 г., а през последните години работи по иновацията „Дигитални и креативни в 21 век“.

Началният учител Яна Бабрикова проведе интердисциплинарен урок на тема „Самолетче за Сам“ с 1 б клас. Децата направиха преговор и обобщение на изучаваните през годината основни теми, като показаха знания по български език и технологии и предприемачество. В хода на урока те бяха разделени на групи и работиха съвместно по зададените упражнения, демонстрирайки умения за четене с разбиране и анализ на непознат текст. Първолаците работиха с танграми, правиха оригами и упражниха уменията си за работа с компютърни мишки в Envision.

Във 2 а клас Радостина Стоянова и нейните ученици говориха за селищата в България и конструираха обществени и жилищни сгради, както и превозни средства с LEGO, дървени и картонени пъзели. След това се отправиха на екскурзия до градовете на своите гости и разгледаха забележителностите в тях с помощта на Mouse Robot, който учениците програмираха сами. Те запознаха гостите със забележителностите на Стара Загора чрез игра в платформата Classbuddy и изработиха информационна книжка.

Интердисциплинарен урок на тема „Изгубената пчеличка“ бе представен от Таня Иванова – класен ръководител на 2 б клас. Главен герой бе анимирана пчела, която говори и търси помощ. Децата трябваше да преминат през различни изпитания по български език, математика и родинознание, за да я спасят. Работиха в ClassBuddy, Wordwall, решаваха кръстословици, а на финала посадиха петунии.

Интердисциплинарният урок „Растем здрави и умни“ бе представен от Ралица Димитрова и учениците от 3 б клас, които показаха, че обичат не само спорта, но и музиката, природата и българския език и умеят да прилагат знанията си в извънучебна среда.

Началният педагог Галя Георгиева проведе иновативен интердисциплинарен урок с учениците от 4 б клас „Ние и природата“, който обедини знания и умения по литература, музика, технологии и предприемачество, човекът и природата. Децата работиха с шевни машини и станчета за тъкане, като сами изработиха петрушки. В края на урока представиха драматизация на „Житената питка“ с направените от тях кукли.

 

ПУБЛИКУВАЙ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.