Днес празнуваме изминатия път дотук – идеите, които превърнахме в реалност, амбициите, възходите и паденията, победите и грешките, добрите и недотам успешните решения.
Празнуваме едно десетгодишно приключение, което не смятаме, че е завършило, напротив. Тогава, през 2014 година, имахме идея само как да започнем. И разсъждавахме върху това – дали е възможно да отвориш широко вратата на добрата новина и да те аплодират за тази смелост. Дали е възможно да пишеш с възторг за образованието без да чуеш освиркванията на публиката.
Вече нямаме никакви колебания, че това е възможно.
Тръгнахме с усещането, че образованите и смели хора заслужават платформата „Уча в Пловдив“. В замяна получихме доверие, което ни държи изправени. „Уча в Пловдив“ е сайт за образование. Не искахме само това, а място, където можещи хора да изграждат репутацията си, да защитават идеите си, да се борят за уважение.
И не, не става дума за сбъдната мечта. А по-скоро за независимост, самостоятелност, свобода. Да изградиш един оазис във времето на корпоративната журналистика е постижение, което дължим на тези смели и образовани хора, които ни подкрепиха и които ние подкрепяме. С вас искаме едно и също – ако нещо не ни харесва, да го променим. Затова не сме безразлични към каузи и кампании:
Участвахме в проекта „Иновативни училища“ съвместно с община Пловдив и Фондация „Световен образователен форум България“
*Съорганизатор сме на Фестивала за Лего роботика с Фондация „Пловдив 2019“, Център за творческо обучение и програма „Роботика за България“ на Фондация „Работилница за граждански инициативи“
*Правихме обучение на тема „Медии, обществени комуникации и пиар на образователни институции“ със Съюза на ръководителите в системата на народната просвета
*Станахме член на Коалицията за медийна грамотност в образованието
*Медиийни партньорства: Пловдивски фестивал на науката, организиран от фондация „Красива наука“; на училищната програма на литературния фестивал „Пловдив чете“ – „Младият Пловдив чете“; на Националния конкурс „Добрите практики на фокус“ на фондация „Заедно в час“; на Националния училищен конкурс за плакат; на Модерна академия на изкуствата „Синдикат“, на проект „Пътешествие в галерията“ на ГХГ и Министерството на културата.
Ако срещнете някого с десетгодишно романтично приключение зад гърба, не му казвайте, че рано или късно ще се блъсне в стената. Насърчете мечтателите, свободните и смели хора!
Това е днес „Уча в Пловдив“ – рожденик с още куп мечти в торбата!