
Най-новите изделия, изработени от SNS машини и 3D принтери, са изложени на щанда на Професионалната гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване „Христо Ботев“ на Пролетния панаир на занаятите. Официалното откриване на събитието, което събира над 60 майстори занаятчии от цялата страна на ул. „Райко Даскалов“, е днес и ще продължи до 31 май. Гимназията традиционно се представя с изделия от дървесина, изработени от учениците в часовете по учебна практика. Ангажирани с презентацията на им пред посетителите са гимназисти отличници. Резбовани икони, подноси, пластики от дърво, вечен календар и часовници са част от артикулите, предложени за продажба.
На щанда има и информация за приема на ученици в 8 клас през учебната 2026/2027 г. по професиите „Интериорен дизайн“, „Дигитално проектиране на мебели и интериор“, „Мебелно производство и реставрация“, „Проектиране и производство на тапицирани мебели“, „Полиграфия“.
За предимствата на дуалната система и възможностите за учене пред работа учениците разказваха на родители и кандидат-гимназисти, представяйки професиите „Мебелно производство и реставрация“, „Проектиране и производство на тапицирани мебели“ и „Полиграфия“.
През целия месец юни вратите за седмокласниците са отворени, за да разгледат базата, трите STEM кабинета, BLUM центъра, кинозалата, класните стаи и работилници.





















