В ролята на крал и кралица за празника в детска градина „Мирослава” влязоха родители, които отправиха послания да творим добро

Пипи Дългото чорапче, Котаракът в чизми, Червената шапчица, Снежанка, Елза, Батман и Спайдърмен дефилираха на карнавала на приятелството в детска градина „Мирослава” днес. По традиция детското заведение организира празник на 14 февруари, в който децата дефилират с костюми на любимите си приказни герои. Интересни бяха  посланията на всяка група – „ За приятелството трябва да се борим всеки ден, то е свято като хляба от съдбата подарен”; „Приятелството е магия, богатство, дар, благословия”; „Приятел в нужда се познава”; „За ръцете се хванете, заедно се усмихнете и с приятели в игри, станете умни и добри”; „Какво си приятелство мое, аз точно да кажа не знам. Но зная без тебе какво е, това е в света да си сам”. Други от групите пък бяха избрали мотото „Приятелството е подкрепа и подадена ръка за добрина”; „Приятелството трябва да го заслужим и да го пазим”. Пеейки песента „Да протегнем на някой ръка” децата направиха кръгове на приятелството и разбраха, че заедно могат да обичат и да творят добро.

Представители на вълшебното царство на приятелството бяха родители – Кралят и Кралицата, които разказаха вълнуваща история за цветовете, където дъгата е знак за надежда и разбирателство.

„Днес светът стана по-хубав, защото бяхме истински приятели. Ние всички тук сме различни, но сме щастливи, защото се обичаме. Нека останем приятели и да творим добро. Светът е хубав, светът е чудесен, светът има нужда от нашата приятелска песен”, отправи своето послание Кралят.

Децата бяха изненадани на празника с енциклопедии от кмета на район „Централен” Георги Стаменов и с дидактични игри и книжки от Училищното настоятелство и Обществения съвет на детската градина.

„Подобни празници дават възможност за разгръщане потенциала на децата, да се увличат с обич към добри дела, да проявяват чувство на милосърдие, приятелство и толерантност. Чрез тях се създават условия за позитивна среда, възпитават се модели на общуване и взаимопомощ. Ние, възрастните – учители, родители, училище и общество, сме модел на поведение за нашите деца и още от предучилищна възраст е необходимо заедно да възпитаваме добродетели и ценности, особено необходими днес, които искаме да имат те в утрешния ден”, сподели директорът Радка Гъркова.