Гимназията отбеляза 62 години от основаването си

 

С награждаване на изявени ученици, издигнали авторитета на училището, започна днес празникът на Професионална гимназия по електроника и електротехника, който се проведе в зрителната зала на читалище „Христо Ботев“.

„Днес не просто си припомняме историята на институцията, а се поздравяваме за това, че се утвърдихме като водещо учебно заведение в областта на електрониката, електротехниката и компютърните науки. Зад тези успехи се крие отдадеността на всеки от вас, за което благодаря“, обърна се към учителите и учениците директорът инж. Камелия Стоянова.

Тя връчи грамоти на гимназисти за участието в регионални, национални и международни форуми, състезания, конкурси и олимпиади:

  1. Националното състезание “Практични финанси”, организирано от МОН и „Джуниър Ачийвмънт“ България. Отборът, в който е разпределен Атанас Габаданов от 10 д клас, завършва на 4 място
  2. Снежана Минчева, 9 а клас, участие в: хакатон “Иновации за човека от природата” организиран от WWF България Panda Labs; националния ученически конкурс “Млади изследователи 2024” в УХТ; участие в издание на “Добрите практики на фокус” и представяне на STEM проект “Отпадъците в нашата класна стая”; хакатона “Устойчиво ползване на водата” организиран от WWF България Panda Labs
  3. Александър Манастирски, Кристиян Русков, Симеон Банджаков, Румен Тушев от 12 г клас , първва награда в състезанието “Енергетиката” – ТУ-Габрово.
  4. Никола Чавдаров от 9 а клас – второ място в Национален конкурс „SEARCH Instagram Looking Glass 2023“ по проект SEARCH за Европейската нощ на учените. Участие в конкурса на Център за развитие на човешките ресурси и „Европа директно“ за ученическа разработка на тема „Зелени умения в моето зелено училище”. Веселина Кълчищарова – 10 в клас – първо място в Национален конкурс „SEARCH Instagram Looking Glass 2023“; второ място в Национален конкурс за подкаст „Млади гласове 2023“; участие в конкурса „Зелени умения в моето зелено училище”. Кристияна Станкова – 10 а клас, участие в хакатон “Иновации за човека от природата”, участие в съвместна инициатива на ПГЕЕ – Пловдив и ПУ “Паисий Хилендарски” на тема “Един нестандартен час по химия”
  5. Момчил Калестров – 10 а клас – трето място в 18-ия Национален конкурс за фотография, рисунка и дигитална рисунка “Морето не е за една ваканция“; награда от Национален конкурс „Млади изследователи“, организиран от МОН
  6. Снежана Минчева – 9 а клас – първо място в конкурс за публична реч срещу езика на омразата с есе
  7. Николай Господинов – 9 б клас – 12-то място с 88,5 точки и оценка отличен 5,57 в Осмото национално състезание за ученици за разработване на философско есе 2024 г., организирано от ВТУ “Св.св.Кирил и Методий”
  8. Георги Шишков – 11 а клас – лауреат, второ място на националната олимпиада по ИТ; Габриел Ликов – 11 a клас – лауреат, второ място на националната олимпиада по ИТ
  9. Спасимир Павлов – 11 б клас – първо място на националното състезание „Аз мога тук и сега“, категория „Програмиране“, седмо място в национално състезание по чужди езици, категория 11 и 12 клас.
  10. Георги Веселинов – 10 а клас – участие в Трета национална конференция за ученици, студенти и докторанти “Информационни технологии и автоматика 2024” на Химикотехнологичен и металургичен университет; wчастие в състезанието Code@Burgas; участие в турнира ИТ свя; участие в рекламната дейност по прием 2024/25; изработване на рекламен клип на ПГЕЕ
  11. Хари Елмокян – 12 д клас, първо място на регионално състезание по приложна електроника
  12. Мариян Томов – 11 а клас – първо място на Национален ученически конкурс “Посланици на здравето”; Николай Кръстев – 11 а клас – първо място на Национален ученически конкурс “Посланици на здравето”
  13. Илия Вълканов и Снежана Минчева, 9а клас, призово място в проект “Дигитални умения в ерата на изкуствения интелект”
  14. Кристияна Станкова, Венцислав Марев – 10 а клас – конкурс есе за Пловдив; Теодор Трифонов – 10 в клас – конкурс есе за Пловдив, организирано от община Пловдив
  15. Хари Елмокян – спечелил наградата на „Национална компания индустриални зони“ на Третата национална конференция по „Информационни технологии и автоматика“ за ученици и студенти под патронажа на президента Румен Радев, организирана от Химикотехнологичен и металургичен университет
  16. Отборът по баскетбол на ПГЕЕ (XI и XII клас) – първо място на зоналното първенство
  17. Александър Манастирски, Кристиян Русков, Симеон Банджаков и Румен Тушев – първа награда, средношколското състезание “Енергетика”, организирано от Технически университет- Габрово
  18. Даниела Трайкова – 9 клас – участие на национален конкурс за есе „Сигурността, за която мечтая“
  19. XXIV Секция на Ученическия институт по математика и информатика – Евгени Данаилов, Атанас Чолаков, Габриел Ликов, Георги Шишков- отлична оценка, Атанас Георгиев – много добра оценка
  20. Васил Митев от 9 e клас – първо място на Националното средношколско състезатие “Енергетиката и ние”, организирано от Технически университет – Варна.

Наградени бяха и още ученици за участие в благотворителни акции и форуми.

След церемонията бе изигран спектакълът „Тайната вечеря на Дякона Левски“.

ПУБЛИКУВАЙ КОМЕНТАР

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете вашето име тук

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.