Как изкуственият интелект помага за разработка на уроци в начален етап

0
398

ОУ „Райна Княгиня“ посрещна училищни екипи от Бургас, Варна и с. Браниполе по Национална програма „Иновации в действие“

ОУ „Райна Княгиня“ бе домакин на тридневен обмен да добри педагогически практики на тема „Организиране по нов и усъвършенстван начин на управлението, обучението и образователната среда. Нови методи на преподаване. Проектно базирано обучение“. Училището посрещна учители и ученици от ОУ „Георги Бенковски“ – Бургас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Варна, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – с. Браниполе, област Пловдив.

В рамките на програмата гостите наблюдаваха иновативни уроци на педагозите Десислава Манева и Мариана Кувенджиева в начален етап, при които се използват дигитални инструменти и изкуствен интелект. Учителите Боряна Султина и Кирил Лазарски представиха интердисциплинарен урок в пети клас, съчетаващ математика, география и технологии и предприемачество. Интерактивния час по история на Даниела Гатева постави акцент върху емоционалната ангажираност и игровите елементи.

Преподавателят по биология Моника Тенева представи на гостите учебен клуб „Приятели на природата“, в който учениците работят на принципа на проектно базираното обучение с фокус върху екология, устойчивост и дейности на открито.

Учителите от гостуващите училища и пловдивските им колеги проведоха дискусии, работни срещи и културна програма с цел опознаване на архитектурно-историческото богатство на града на теретата и засилване на междуучилищните връзки.

Екип от педагози от ОУ „Райна Княгиня“ бе гост на ОУ „Георги Бенковски“ – Бургас, където участва в кръгла маса за споделяне на добри практики с останалите училища партньори по националната програма. Домакините представиха своите иновации, внедрени чрез факултативните часове „Аз и доброто“, „Опознай Бургас“, „Живата планета“, „Щастливи в училище“. Иновациите са свързани с прилагането на игрови подходи, учене чрез преживяване и съвременни технологии. Гостите участваха в интерактивната игра „Plickers“, наблюдаваха проектен урок и имаха възможност да посетят остров „Св. Анастасия“ и Експозиционен център „Флора Бургас“.

„Националната програма „Иновации в действие“ е изключително успешна и важна за подобряване на качеството на образование и мотивиране на педагозите да се развиват професионално и да споделят добър опит. Време е  да се помисли за надграждане и в европейски план с възможности за посрещане на директори и педагогически специалисти от други  държави, от български неделни училища, както и за  организиране на тридневни  посещения в различни европейски училища от всички степени на образование. Това е начин за изграждане на обща позитивна култура на общуване и стандарт на преподаване  и възпитание в ценности“, споделя директорът д-р Мария Гайдарова.

ПУБЛИКУВАЙ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.