Домакин на срещата бе СУ УУС „Проф. д-р Стоян Белинов“
Супдопедагози, психолози и социални работници от училища в Пловдив и областта, както и експерти от Регионалното управление на образование дебатираха проблемите в обучението на учениците с увреден слух. Домакин на работната среща под надслов „Предизвикателството да си до детето с увреден слух“ бе СУ УУС „Проф. д-р Стоян Белинов“. Специалисти от училището представиха добри практики на педагогическия екип и дадоха насоки и полезни съвети на колегите си от общообразователните училища и Центъра за специална образователна подкрепа СОП за работата им с децата в масовия клас и в специализираните кабинети за логопедична и психологическа подкрепа и рехабилитация на слуха и говора.
Училището разполага с кабинет по природни науки, създаден по национална програма „Изграждане на училищна STEM среда” на МОН. В рамките на проекта бяха обучени десет специалисти – начални педагози, учители по предмети в горен курс, учители ЦДО и рехабилитатори на слуха и говора за работа с Mozabook. Закупени са програми, използвани в областта на сурдопедагогиката за формиране и корекция на произношението като Speechviewer, SpeechTherapy, Earobics, ProTrain.
В резултат на езиковите отклонения децата с нарушен слух не могат да водят записки при диктовка от преподавателите, изпитват трудности при ползването на учебници, поради ограниченията в разбирането на речта и сложни причинно-следствени връзки, притесняват се да задават въпроси, ако не са разбрали нещо, защото невинаги могат да се изразят точно.
Гимназистите и техните преподаватели по професионално обучение представиха пред гостите приготвени от тях кулинарни изкушения.
През април следващата година училището ще отбележи своя 100-годишен юбилей.