33 общински школа ще получат средства за лаптопи и таблети, интерактивни дъски, програмни продукти и облачни технологии
Изменения на бюджета на Община Пловдив във функция „Образование” ще гласува градският парламент на 1 август, за да бъдат увеличени средствата за модернизация на учебния процес в училищата. Към заложените 199 972 лева се добавят още 80 000. Разпределението на средствата е направено след разглеждане и обсъждане на постъпили в отдел „Образование” докладни записки от училищни директори за финансиране по утвърдени Правила за модернизиране на учебния процес.
Става дума за купуване на таблети или лаптопи, интерактивни дъски, програмни продукти и лицензи, въвеждане на облачни технологии. Финансира се също годишна такса за придобит през последните три години образователен софтуер. Изискването е за съфинансиране от страна на училищата между 20 и 30 процента.
Най-голяма е сумата, която ще получи ЕГ „Пловдив” – 30 705 лева, следвана от Математическа гимназия – 28 625. 22 990 лева са определени за ОУ „Яне Сандански”.
Ето и средствата за останалите училища:
ОУ „К. Честеменски” – 12 017 лева, ОУ „Р. Княгиня” – 6 090 лева, СУ „К.К.Философ” – 14 437, СУ „Братя Миладинови” – 805 лева, ОУ „Д. Талев” – 2 555 лева, СУ „Хр.Г.Данов” – 1 851 лева, СУ „С. Врачански” – 3 566 лева, СУ „Н. Вапцаров” – 5 521 лева, ЕГ „Иван Вазов” – 11 740 лева, ОУ „Д. Димов” – 419 лева, ОУ „Антим I” – 3 461 лева, Френска гимназия – 5 174 лева, ОУ „Александър I” – 11 088 лева, СУ „Н. Геров” – 11 730 лева, СУ „Л. Каравелов” – 7 063 лева, ПГХТТ – 8 254 лева, ОУ „В. Петлешков” – 5 935 лева, НУ „Хр. Ботев” – 1 524 лева, СУ „Кл. Охридски” – 3 905 лева, СУ „Д. Матевски” – 5 386 лева, СУ „Ч. Храбър” – 12 361 лева, СУ „П. Яворов” – 6 649 лева, НУ „Кл. Охридски” – 1 172 лева, СУ „С. Велики” – 5 824 лева, СУ „Кирил и Методий” – 14 157 лева, ОУ „Ал. Константинов” – 12 755 лева, Професионална гимназия по дървообработване – 8 883 лева, ОУ „Т. Каблешков” – 1 460 лева, ОУ „В. Левски” – 11 110 лева, СУ „К. Величков” – 760 лева.






















