Великденски базар събра сумата от 2280 лева за болно от левкемия дете. Ученици, родители и учители от НУ „Климент Охридски” се обединиха около каузата да подкрепя лечението на детето, което е само на годинка, а средствата вече са преведени по сметката му.
Празнична украса, пъстри декоративни яйца, кошнички, цветя и лакомства отрупаха щандовете, подредени старателно от децата в училищния двор. Последният ден преди ваканцията доведе и десетки гости на благотворителната инициатива, която събра сериозната сума.
Идеята за благотворителни базари “Деца помагат на деца” е от 2004 година и ние продължаваме традицията, уточнява директорът Елена Трифонова. Средствата от тях е се използват изцяло за благотворителност, като каузата, за която се даряват, се избира от родителите.
Дарения са изпращани за училището в Мизия след наводнението, за асоциация „Муковисцидоза”, на БЧК за помощ на Аспарухово, подкрепяно е лечението на деца.