Пленерът „Традиция, екология, творчество“ събра 65 таланти, които рисуваха Пловдив и архитектурния резерват

Училища от България и Македония ще открият съвместна изложба утре в къщата на Мексиканското изкуство в Стария град. Експозицията е резултат от двудневния пленер „Традиция, екология, творчество”, в който се включиха 65 таланти от двете държави. Събитието, организирано от СУ „Кирил и Методий”, се провежда за 17 поредна година.
Участниците са разделени в три възрастови групи: от 10 до 13, от 14 до 16 и от 17 до 19 години. Пловдив и забележителностите на архитектурно-историческия резерват провокираха децата да творят. Рисунките им ще бъдат подредени в обща изложба, която се открива утре на финала на пленера и ще продължи до 29 април.





















