Награждаването на победителите в конкурса за есе и рисунка ще бъде на 7 ноември в НБ „Иван Вазов“

210 ученици от 1 до 12 клас твориха по повод 1155 години от рождението на цар Симеон Велики. Победителите в конкурса за есе и рисунка ще бъдат наградени на 7 ноември в Народна библиотека „Иван Вазов“. Надпреварата, организирана от Община Пловдив, РУО и НБ, се проведе в три възрастови категории: до четвърти, до седми и до дванадесети клас. Според регламента участниците трябваше да творят на тема: „Приносът на цар Симеон Велики и Златният век за развитие на българската култура“. Журито оценява 150 рисунки и 60 съчинения от възпитаници на 25 училища.

Ето и наградените:

КОНКУРС СЪЧИНЕНИЕ

I – IV клас

1 място – Александър Фасулков, IV клас, СУ „Св. Софроний Врачански“

2 място – Калина Миланова, IV клас, НУ „Петко Р. Славейков“

3 място – Борис Янчелов, IV клас, СУ „Св. Софроний Врачански“

 

Поощрителни награди

  1. Мария Керкелова, IV клас, СУ „Св. Софроний Врачански“
  2. Васиана Богоева, IV клас, ОУ „Димитър Димов“

 

V – VII клас

1 място – Калин Исаков, V клас, ОУ „Яне Сандански“

2 място – Виктория Нейкова, VI клас, СУ „Пейо Кр. Яворов“

3 място – Мария Йорданова, VI клас, ОУ „Д-р Петър Берон“

 

Поощрителни награди

  1. Никол Мелоян, V клас, ОУ „Д-р Петър Берон“
  2. Мария Аврейска, VI клас, СУ „Пейо Кр. Яворов“
  3. Божидара Тошева, VI клас, СУ „Пейо Кр. Яворов“

 

Специална награда

Стефан Гайдаров, VII клас, ОУ „Алеко Константинов“

 

VIII – XII клас

1 място – Маринела Гетова, XII клас, Професионална гимназия по хранителни технологии и техника

2 място – Виктория Спасова, XII клас, ХГ „Св. св. Кирил и Методий“

3 място – Теодора Цветкова, IX клас, Национална търговска гимназия

 

КОНКУРС РИСУНКА

 

I – IV клас

1 място Симона Говедарова, IV клас, НУ „Св. Климент Охридски“

2 място Мария Мандевска, IV клас, СУ „Св. Софроний Врачански“

3 място Ива Асенова, IV клас, British International School Classic

 

Поощрителни награди

  1. Жаклин Чукалова, I клас, British International School Classic
  2. Моника Асенова, II клас, СУ „Симон Боливар“
  3. Рая Петкова, IV клас, НУ „Петко Р. Славейков“
  4. Катерина Валджиева, IV клас, СУ „Симон Боливар“

 

V – VII клас

1 място-  Зорница Бонева, VII клас, СУ „Цар Симеон Велики“

2 място – Ива Сендова, V клас, ОУ „Димитър Талев“

3 място – Ива Цветкова, VI клас, ОУ „Димитър Талев“

 

Поощрителни награди

  1. Ивана Пашикова, V клас, ОУ „Райна Княгиня“
  2. Никол Пашова, V клас, СУ „Св. Константин-Кирил Философ“
  3. Стефка Палдъмова, VI клас, СУ „Цар Симеон Велики“

 

VIII – XII клас

1 място – Йоанна Димитрова, XI клас, Национална търговска гимназия

2 място – Никол Хачапуридзе, X клас, ХГ „Св. св. Кирил и Методий“

3 място – Никола Колев, XI клас, Професионална гимназия по битова техника

 

Поощрителни награди

  1. Димитър Динчев, XI клас, СУ „Цар Симеон Велики“
  2. Ангел Николов, IX клас, Професионална гимназия по туризъм „Проф. д-р Асен Златаров“

ПУБЛИКУВАЙ КОМЕНТАР

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете вашето име тук

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.