Философско-историческият факултет на ПУ отбелязва Световния ден на антропологията с интерактивна градска игра, дискусия и онлайн предизвикателства

 

„Антропологията може да не предостави отговор на въпроса за смисъла на живота, но поне може да ни каже, че има много начини, по които животът може да бъде направен смислен“, цитират норвежкия антрополог Томас Ериксен от Философско-историческия факултет на Пловдивския университет в навечерието на Световния ден на антропологията.

На 20 февруари катедрата по етнология организира интерактивна градска игра за ученици, дискусия в хибриден формат, както и онлайн предизвикателства за споделяне на опит в антропологията.

Възпитаници от Хуманитарна гимназия „Св.св. Кирил и Методий“ ще се включат в образователна игра, в която ще търсят антропологични съкровища и ще печелят награди, като отговарят на загадки. Основната дискусия с участието на студенти, докторанти, млади учени и преподаватели е посветена на научноизследователската работа на влиятелния норвежки антрополог Томас Ериксен. Организаторите канят всеки с интерес към тази наука и практика да се включи на място или онлайн в събитието, с което се отбелязват европейските дни на антропологията от 20 до 22 февруари.

„Антропологията е от професиите на бъдещето. Чрез нея се развива личността и критичното мислене към широк обсег на теми и проблематики. Антрополозите са специалисти в различни сфери и с подход към необятния свят на човешкото съществуване. Умеят да събират и използват различен тип информация, да идентифицират и предотвратяват социални проблеми и културни кризи“, казва антропологът д-р Светослава Манчева от Пловдивския университет.

ПУБЛИКУВАЙ КОМЕНТАР

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете вашето име тук

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.