Националната кампания стартира утре в ЕГ „Пловдив“

Областният управител проф. Христина Янчева и Стефан Горчев – заместник-председател на Камарата на частните съдебни изпълнители, ще дадат старт на националната кампания „Управление на лични финанси и кредити – основни правила и информирани решения” утре в Езикова гимназия „Пловдив“.

Инициативата е на Камарата на частните съдебни изпълнители с подкрепата на Министерството на образованието и науката и РУО-Пловдив. Целта е да се предоставят базови, полезни знания по управление на личните финанси за младежи на възраст между 17 и 19 години. Данните показват, че има устойчива тенденция към увеличаване на длъжниците до 30-годишна възраст, които теглят непланирани кредити. Това е показател за липсата на финансова култура и грамотност при вземане на заеми и неправилно разпределяне на приходите. Влизането в дългова спирала на младежите може да съсипе не само обещаващата им кариера, но и цели животи, казват експертите.

В класните стаи ще влязат съдебни изпълнители, които ще изнасят лекции за това как младите хора да се грижат за личните финанси, за управление на приходите и разходите, планиране на кредити и базови знания за тях.

ПУБЛИКУВАЙ КОМЕНТАР

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете вашето име тук

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.