Сливат „Звезда“ и „Елица“

0
3128

Преобразуването на детските градини в „Западен“ от 1. юли е заради намалелия брой деца

17353172_1849521525290896_4680282081534416804_n

Да се слеят детски градини „Звезда“ и „Елица“ ще предложи на сесията на Общинския съвет в четвъртък кметът Иван Тотев. Преобразуването се налага заради намалелия брой деца, а това ще доведе до оптимизиране на административните дейности. Двете детски градини са на съседни адреси и с оглед на по-целесъобразното финансиране „Звезда“ ще се влее в „Елица“, считано от 1.юли.

„Звезда“ се помещава в типова сграда с помещения за 8 групи и капацитет 176 деца. През учебната 2014/2915 година броят на групите е редуциран до 6, а през настоящата е разформирована още една група. В момента броят на децата е 119.

„Елица“ също се помещава в типова сграда с налични помещения за 6 групи с капацитет 132 деца. Сформирани са 4 групи и 2 – за деца със специални образователни потребности. Към днешния ден децата са 107. За последните месеци е регистрирана ниска посещаемост на малчуганите в първа и втора група.

Документите, инвентарът и сградният фонд минават към ДГ „Елица“. Изборът на директор ще бъде направен по правилата.