Инициативата „Коледата е възможна – да помогна на съученика до мен“ на СУ „Св.св. Кирил и Методий“ бе подкрепена от кмета на район „Западен“ Димитър Колев и служители от кметството

„Може да рисувате с четка или с пръсти, за да получите по-интересен ефект“, съветва преподавателят по изобразително изкуство Марина Нанкова, но зад стативите са не учениците й от професия „Дизайнер“, а родители, служители на район „Западен“ и нейни колеги. Повече от 20 ентусиасти отделиха от времето си снощи и вместо да се приберат у дома след работа, избраха да подкрепят каузата на Ученическия съвет на СУ „Св.св. Кирил и Методий“. За поредна година коледната инициатива е в помощ на ученици от семейства в нужда. Под мотото „Коледата е възможна – да помогна на съученика до мен“ те организират благотворителен базар, арт работилница и концерт, а събраните средства ще отидат за каузата. Класните ръководители, които най-добре познават учениците от своите паралелки, вече са дали предложения кои да бъдат подпомогнати. На пътуващите от други населени места ще бъдат закупени транспортни карти, на останалите – дрехи и хранителни продукти. Предвиждат се и парични помощи.

„Благодаря Ви, че сте тук и ни подкрепяте. Щастлива съм, че успяхме да запалим искрата на добротата и благотворителността у децата и те сами предложиха да организираме тази кампания“, обърна се към присъстващите художници доброволци директорът на училището Таня Николова.

Водени от художника Марина Нанкова, те взеха четките, за да нарисуват своя зимен пейзаж – така, както умеят и усещат темата. Всеки получи картон, темперни и акварелни бои, пастели. Сред участниците бе и кметът на район „Западен“ Димитър Колев, който стриктно спазваше указанията и положи водно петно, за да получи експлозия от цветове, както препоръча преподавателят.

Майката на Цветелина от 2 б решила да се включи в арт работилницата, тъй като по професия е маникюрист и всеки ден рисува, макар и върху нокти. Майките на Павел и Ванеса от 3 б признават, че не са изявени майстори на четката, но затова пък разчитат на въображението си, за да създадат своите пейзажи в подкрепа на каузата. Зад статива бе и майката на петокласника Мони, която следваше указанията на художника и преподавател Марин Вулджев.