Учениците от 5.б клас в ОУ „Райна Княгиня“ пресъздадоха боевете на Шипка и подвига на опълченците с постановката „Пътят към свободата”
Как изкуственият интелект може да е част от интердисциплинарните уроци и да помага за патриотичното възпитание на най-малките показаха първокласници от ОУ „Райна Княгиня“ чрез STEM урок „Нашата България“. В заниманието те търсиха скрити символи, сглобяваха пъзели с изображения от България и разказваха на чужденец за красивата природа и българския фолклор. В задачите им помагаха и четвъртокласници, участници в групата за народни танци към училището с ръководител Софка Комитова. За финал, чрез работа по групи, децата от 1.б клас изработиха книжка и играха ръченица.
В навечерието на националния ни празник в училището бяха реализирани уроци и инициативи, вдъхновени от духа на българските традиции. Учители по различни предмети обединиха усилия, за да създадат по-различни преживявания в класната стая.
Учениците от 5.б клас пресъздадоха боевете на Шипка и подвига на опълченците с постановката „Пътят към свободата: Трети март” под ръководството на преподавателите Диана Гатева и Мария Кирева. Малките актьори представиха епичната защита на прохода, като особено въздействащ бе монологът на генерал Столетов, а в края заедно извикаха: „Да живее свободна България!“.
Воден от схващането, че театърът е мощно средство за промяна и развитие на учениците и метод, по който да изживеят учебното съдържание по ангажиращ начин, екипът на ОУ „Райна Княгиня“ от следващата учебна въвежда метода „Театър и драма като иновативен подход за развитие на умения и компетентности“.
По повод 1. март и предстоящата пролет училищният двор бе украсен с мартеници, макети на лалета, щъркели и български шевици.