15 директори и учители ще бъдат отличени с почетна значка за 24 май, 10 млади педагози получават грамота и парична награда от 300 лева

Почетен знак на Пловдив ще получат пет училища и детски градини по повод Деня на славянската писменост и култура 24 май. Едновековен юбилей празнува НУ “Христо Ботев”, което ще бъде отличено по повод 100-годишнината си. Награди ще има за СУ “Св. Седмочисленици”, което става на 25 години и за СУ “Симеон Велики”, което закръгля 50. Две детски градини също имат кръгли годишнини – “Славей” става на половин век, а ДГ “Мая” празнува 75.

Комисия, начело със зам.-кмета по образование и иновации Стефан Стоянов, определи почетна значка да получат 15 директори и учители със заслуги за развитие на образованието в града:

  1. Маргарита Бозова – директор на ОУ “Яне Сандански”
  2. Георги Стефанов – директор на ОУ “Душо Хаджидеков”
  3. Мариана Маджирова – директор на Професионална гимназия по хранене и туризъм
  4. Йорданка Начева – директор на ДГ “Мир”
  5. Димитринка Симеонова – директор на ДГ “Дъга”
  6. Петя Динкова – учител в ОУ “Райна Княгиня”
  7. Димитринка Кушлева – учител в ОУ “Кочо Честеменски”
  8. Мария Стаматова – учител в ДГ “Мирослава”
  9. Милена Маврова – учител в ОУ “Васил Петлешков”
  10. Снежка Донева – учител в ЦПЛР-ОДК Пловдив
  11. Любомира Христова – учител в ОУ “Антим I”
  12. Велка Славова – учител в СУ “Патриарх Евтимий”
  13. Десислава Герчева – учител в ОУ “Кочо Честеменски”
  14. Валя Рашева – учител в ОУ”Яне Сандански”
  15. Горица Петрова – учител в ОУ “Стоян Михайловски”

Грамота и парична премия в размер на 300 лева ще получат млади пезагози:

  1. Панка Вълева – учител в СУ “Черноризец Храбър
  2. Надежда Стаматова – учител в ДГ “Мирослава”
  3. Атанаска Каракехайова – учител в ДГ “Велимира”
  4. инж. Георги Трайков – учител в СУ “Хр.Г.Данов”
  5. Илия Маринчешки – Професионална гимназия по електротехника и електроника
  6. Иван Найденов – учител в СУ “Любен Каравелов”
  7. Лилия Христозова – учител в ДГ “Мир”
  8. Христина Санджъ – учител в ОУ “Яне Сандански”
  9. Десислава Манева – учител в ОУ “Райна Княгиня”
  10. Елисавета Игнатова – учител в СУ “Симон Боливар”.