ВК „Марица” до 15 години и БК „Академик” до 14 години са отборните победители в ежегодната класация на училището

Плувкинята Диана Петкова, която завоюва шесто място на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, оглави топ 10 на Спортното училище. По традиция в края на всяка календарна година учебното заведение прави своя класация на най-изявените ученици и на техните преподаватели по спортна подготовка. Номер 1 тази година е за състезателката от ПК „Спринт”, която зае четвърта позиция в класацията на Община Пловдив за млад спортист. Диана има първи места на държавни турнири и подобрени национални рекорди. Неин учител по спортна подготовка е Ботко Трендафилов.

Второ място зае Пламен Емилов – спортна стрелба – АСК „Тракия“, който завоюва 16 място на Младежките олимпийски игри. Учителят му по спортна подготовка е Евгения Звискова.

Трети се класира Димитър Петров – кану-каяк – СККК „Чипилски“, завоювал пето и десето място на Европейски първенства и първо на Държавно.

Йордан Арнаудов – борба класически стил – СКБ „Локомотив“, се нарежда четвърти в училищната класация. През изминалата година той може да се похвали с пето място на Европейско и първо на Държавно първенство.

Петата позиция е  за Николай Стоичков – вдигане на тежести – СКВТ „Марица“. Ники успя да стане шести на Европейско и първи на Държавно.

Димитър Данаилов– вдигане на тежести – СКВТ „Марица“, е шести. Състезателят се класира на осмо място на Европейското.

Седмата позиция е отредена за плувеца Светлозар Николов – ПК „Спринт“. Той има 13 място на Европейско и първи места на Държавни турнири.

Гребкинята Магдалена Тошкина е осма. Състезателката на СК „Хеброс“ може да похвали с бронз от Балкански първенства и с първи места на Държавните турнири.

Деветата в класирането отново е гребкиня и това е Иванина Петрова. Тя също е състезател на СК „Хеброс“, има бронз от Балкански и първи места от Държавни първенства.

И десетото място е за гребец от СК „Хеброс” – Христо Кирачен – участник на Балкански шампионати и носител на първи места от Държавни първенства.

Отборните победители са двама.  Това са ВК „Марица“ – първенци до 15 години, и БК „Академик –Бултекс“ – 14 годишни – Републикански шампиони и носители на Купата на
Република България.