Ансамбъл “Марица” и формация “Фолклория” на СУ “Кирил и Методий” обраха овациите на Международния фестивал в Будва

19702499_10209851797996025_4297673579089179123_n

С диплом за най-атрактивно представяне на фолклор се завърнаха преди часове от Будва пловдивските таланти от СУ “Кирил и Методий”. Танцьорите от ансамбъл “Марица” с ръководител Боян Алексиев и певците от формация “Фолклория” на Здравко Мандаджиев спечелиха жури и публика на Международния фестивал в живописния град, разположен на адриатическото крайбрежие на Черна гора. 25 деца от двата състава се включиха в шестото издание на форума на открито, в който участвали състави от България, Украйна, Полша, Македония, Румъния.

Според регламента всяка формация имала 12 минути, за да представи фолклора на страната си. Пловдивските таланти заложили не на отделни танци, а на цялостна танцова и, съответно, певческа композиция, която да представи хореография и музикална специфика на различни етнографски области. Оригиналното решение, в добавка с автентичните костюми, спечелили овациите на комисията и зрителите.

19875384_10209851799196055_3094210293590828122_n

Преди началото на фестивала участниците дефилирали в централната част на града. Преподавателите, придружаващи пловдивските дарования, били облечени в тениски с надпис “Обичам България”. Така, съвсем естествено, по време на шествието всички запели “Моя страна, моя България”.

След задължителната програма пловдивчани си направили тур и до Дубровник, където не се сдържали и затанцували в старинната градска част.