200 ученици от училищните музикални формации и гости взеха участие във фолклорния концерт в зала „Колодрум“

Плакет „Св.св. Кирил и Методий“ за значим принос в областта на културата, науката и образованието на президента получи СУ „Любен Каравелов“, което отбеляза с фолклорен концерт снощи 90 години от основаването си. Събитието под мотото „90 г. талант и вдъхновение“ събра снощи в зала „Колодрум“ над 1500 бивши и настоящи ученици и учители творци, приятели, родители и гости.
Директорът Ивайло Димов прие отличието от Милена Димитрова – секретар на президента по културата, образованието и връзките с българите зад граница. Тя поднесе и поздравителен адрес от името на държавния глава Илияна Йотова.

На сцената за обръщение към юбилярите се качи и кметът на Пловдив Костадин Димитров, който подчерта, че СУ „Любен Каравелов“ е една от емблемите на града и това не е просто констатация, а факт, който те ежедневно доказват с изключителните си постижения не само в областта на музикални фолклор, но и в иновативните методи на обучение и участия в престижни състезания.

В празничната програма участие взеха 200 момчета и момичета от училищните формации – народен хор, гайдарски оркестър, мъжка и смесена вокална група, индивидуални изпълнители, ансамбъл „Тракийска младост“, оркестри от бивши и настоящи ученици, преподаватели по народни инструменти и народно пеене. Фолклорен ансамбъл „Тракия“, народни хорове с възпитаници на училището, Академичният фолклорен ансамбъл при АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“.

С общо изпълнение на „Мавдура китки садила“ и фойерверки бе сложен бляскавият финал на концерта.






















