Назначиха двама нови зам.-министри на образованието и науката

0
2742

Двама нови заместник-министри на образованието и науката са назначени със заповед на премиера Румен Радев, съобщават от пресцентъра на МС. Поста поемат Таня Панчева и  акад. Николай Витанов.

Таня Панчева е дългогодишен директор на 55-о СУ „Петко Каравелов“ в София. Има защитена докторска дисертация в Софийския университет на тема: „Методология на обучението по лидерство и оценка на резултата. Анализ на българския опит в контекста на световните стандарти“. През 2025 г. е удостоена с почетното отличие „Неофит Рилски“ от МОН за високи постижения.

Акад. Николай Витанов заема поста зам.-министър за втори път. Бил е зам.-ректор по научноизследователска и проектна дейност на Софийския университет (2015 – 2023). Основните му научни интереси са в областта на квантовите технологии. Специализирал е и е бил гост-професор в университети във Великобритания, Германия, Франция, Италия, Финландия и Дания. Има над 260 публикации в реномирани списания с висок импакт-фактор с около 13 000 цитирания, с Хирш индекс – 56. В Станфордската класация на учените в света е поставен в топ 200 в област „Обща физика“. Ръководил е 10 проекта по Рамковите програми на Европейския съюз и 5 големи национални проекта.

ПУБЛИКУВАЙ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.