
Над 600 участници се включиха в турнира „Димо Малешков“, посветен на първия директор на Математическата гимназията. Ученици от втори до седми и дванадесети клас премериха сили в решаването на логически задачи, които изискваха знания, концентрация и креативност. За някои от тях това беше първото състезание, а за други – поредната стъпка към големите успехи.
МГ „Акад. Кирил Попов“ даде начало на инициативите, посветени на своята 55-годишнина, с церемония по награждаването на победителите в турнира. Събитието се проведе в STEM центъра, който носи името на дългогодишния директор на гимназията доц. Кирчо Атанасов, и събра ученици, учители, родители, бивши възпитаници и приятели на училището.
Директорът Веселина Карапеева припомни, че на 29 октомври 1970 г. е подписана заповедта, с която се създава гимназията – документ, поставил началото на историята, която 55 г. вдъхновява и обединява.
В ролята на водещи влязоха зрелостникът Радослав Семов и петокласничката Никол Маринова. В основата на организацията на турнира бяха учителите по математика Искра Чолакова и Васил Симеонов, които са също и възпитаници на гимназията.
Сред връчващите наградите бяха и други изявени възпитаници – Диана Начева, бронзов медалист от Международния турнир на младите физици, Велислав Джелепов, отличен на международни олимпиади по икономика и изкуствен интелект и Димана Праматарова, участвала в Лятната изследователска школа на Масачузетския технологичен университет.
Бяха връчени грамоти, медали и награди на победителите, на ученици за отлично представяне, както и поощрителни награди за участниците, постигнали символичните 55 точки – препратка към юбилейната година на гимназията.
Директорът Веселина Карапеева връчи сертификати на настоящи ученици от гимназията, участвали в интерактивен семинар на тема „Патентът и ти: изобрети утрешния свят“, организиран от Патентното ведомство на Република България в партньорството с Европейското патентно ведомство.























