Людмила Ганчева – директор на годината на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета 

0
2039

Директорът на Професионалната гимназия по хранителни технологии и техника Людмила Ганчева бе отличена от Съюза на ръководителите в системата на народната просвета в България по време на Пролетната академия, в която взеха участие 600 директори и заместник-директори от цялата страна. Председателят Диян Стаматов я удостои с приза „Директор на годината“ за изключителния мениджърски подход и постижения на ръководеното от нея училище.

„Благодаря за наградата на организацията, която ни обединява и ни прави по-силни. Всичко, което научаваме един от друг и споделеният опит са истински дар. Благодаря за топлата колегиалност и затова, че заедно, стъпка по стъпка, с обич и грижа градим по-доброто бъдеще за нашите деца и ученици“, обърна се към присъстващите Ганчева.

Сред акцентите в пленарната програма на форума са възможностите и предизвикателствата при въвеждането на изкуствения интелект в образователната система, етичните аспекти на неговото приложение и ефективните подходи за използването му в ежедневната образователна практика.

В рамките на академията директорите и заместник-директорите ще проведат среща с д-р Таня Панчева, заместник-министър на образованието и науката, по време на която ще бъдат обсъдени актуални въпроси, свързани с управлението и развитието на образователните институции.

Специално внимание ще бъде отделено и на предизвикателствата при подготовката и провеждането на процедури по Закона за обществените поръчки – тема от съществено значение за ефективното управление на училищата и детските градини.

ПУБЛИКУВАЙ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.