
Кампания „Книги за смет“ ще се проведе на 23 май от 10 до 13 ч. до Военния клуб. Всеки, който донесе поне 1 килограм годна за рециклиране пластмаса, ще получи безплатна книга. Домакин на инициативата е Община Пловдив. Всеки участник има право на едно издание, независимо от количеството предадени отпадъци.
Настоящото издание на кампанията продължава с поредицата „Кирилицата – Буквите, които ни свързват“, в която буквите са титулни в заглавията на всяко издание. Така участниците имат възможност да колекционират и съберат цялата азбука през годините. Новите попълнения тази година включват са:
-„И“ – „Истории от българските земи“ – притчи и приказки от българския фолклор;
-„Й“ – „Йо-хо-хо: сказания от Севера“ – легенди от северните страни;
-„М“ – „Макс и Мориц“ – весела история в стихове от Вилхелм Буш;
-„Л“ – „Лешникотрошачката“ – класическата версия на вечната приказка от Е.Т.А Хофман
Пластмасата ще бъде рециклирана от „ЕКОПАК България“.





















