
Тържествена церемония за отличаване на заслужили учители и директори от детските градини и училищата в района организира район „Западен“ по повод 24 май. Събитието се проведе в Културен център „Бизнесът за Пловдив“ – възрожденската къща на Иван Черноземски.
„Вие сте гръбнакът на обществото ни, защото всеки човек се е изградил като личност и професионалист с Вашата подкрепа и отдаденост. Благодарение на Вашия труд живеем в един по-хубав град и в една по-добра България“, каза в приветствието си към присъстващите районният кмет Тони Стойчева. Тя изрази и своята лична признателност към учителите, които са оставили следа в нейния житейски и професионален път.
По време на церемонията бяха отличени директори и педагогически специалисти с плакет и грамота:
ДГ „Боряна“ – директор Станислава Бекярова и психолог Радост Стамболиева;
ДГ „Дружба“ – директор Силвия Атанасова и учител Стоянка Рашкова;
ДГ „Елица“ – директор Мария Узунова и учител Таня Ненова;
ДГ „Мир“ – директор Мариана Шилева и учител Величка Карадимитрова;
ДГ „Рая“ – директор Цеца Делова и учител Елена Попеско;
ДГ „Росица“ – директор Боряна Калайджиева и учител Венелина Паунова;
ДГ „Светла“ – директор Теодора Начева и учител Мариета Бойдева;
Математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“ – директор Веселина Карапеева и учител Лидия Гаджева;

Спортно училище „Васил Левски“ – директор Ружка Генова за цялостен принос към развитието на образованието и спорта, учители: Борислав Налбантов, Анна Костова и Здравко Куцев;
ОУ „Васил Петлешков“ – директор Йорданка Начева и учител Ани Атанасова;
ОУ „Драган Манчов“ – директор Десислава Стаменова и учител Джени Панайотова;
ОУ „Елин Пелин“ – директор Татяна Вангелова и заместник-директор Татяна Минкова;
СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – директор Таня Николова и учител Иванка Желязкова;
ОУ „Тодор Каблешков“ – директор Емилия Алексиева и учител Ивелина Иванова.





















