Училището започна преместване във филиала си, за да освободи терен за работа, строителите обещават да са готови за 200 дни

Учениците в горен курс на СУ „Любен Каравелов” минават на двусменен режим заради мащабния ремонт, който започва от началото на септември. Със средства по ОП „Региони в растеж“ двете сгради на училището ще бъдат санирани и ще бъде изградена спортна зала. Заложено е и облагородяване на двора.
Тъй като общината подписа договора с фирмата изпълнител преди няколко седмици, реконструкцията ще съвпадне със старта на новата учебна година. Затова ръководството на училището е направило план за пребазиране и от тази седмица започва преместването.
„Поставихме условие ремонтът да бъде извършен поетапно, за да може да провеждаме учебните занятия във филиала, докато се работи по основния корпус. След това ще се преместим, за да се направи топлоизолацията на втората сграда. Сега я освежаваме отвътре, правим окабеляване за интернет. От „Паркове и градини” обещаха да ни помогнат с почистването на двора. Единственото неудобство ще е за гимназистите, тъй като трябва да минат на две смени. На родителите на учениците от 1 до 7 клас обаче сме обещали целодневно обучение и ще спазим заявеното, каквото и да ни коства”, обясни директорът Славка Щерева.
За часовете по индивидуална подготовка ще се ползват залите на Центъра за личностно развитие (ОДК), който се намира в близост до училището и разполага с кабинети и зали по музика и танци. Училището ще се възползва и от предложението за четири свободни помещения в двора на Професионалната гимназия по битова техника, а от Клуба на пчеларите са предложили терен за репетиции на хора и оркестъра на училищния ансамбъл „Тракийска младост”. Общината е обещала да финансира преместването срещу докладна от директора за направените разходи.
„В момента, в който освободим помещенията, строителите започват работа. Това ще е най-късно в началото на септември. Обещанието е да приключат за 200 дни, така че да открием следващата учебна година в една наистина модерна сграда. През идната година ще ни е малко тясно, но ще преодолеем неудобствата, защото от години бленуваме за този ремонт”, обяснява Щерева.