
Ученици от Професионалната гимназия по автотранспорт „Гоце Делчев“ ще премерят сили в училищния кръг на Националното състезание за най-добър автомонтьор и водач на МПС, категория В, което ще се състои на 15 февруари. Кандидатите ще трябва да демонстрират не само добра теоретична подготовка, но и практически умения, знания за правилата за движение и безопасно майсторско управление на автомобил. Състезателите са ученици от XI и XII клас. Първото препятствие, което трябва да преодолеят, е тест с въпроси, който се тегли в деня на надпреварата. Изискването е учениците да са с работни облекла и с лични предпазни средства, а комисията ще проверява самоличността на всеки, за да не се допуснат манипулации.
Класираните на първите три места ще участват в регионалния кръг през март. Състезанието е от календара на МОН. Миналата година 12-класниците от пловдивската гимназия „Гоце Делчев“ станаха комплексен победител в регионалния етап.





















